online randevu tedavi 端cretleri

Varis Hastalığı Nasıl Geçer?

Konuya tam anlamıyla hakim olabilmek için damar genişlemesi hastalığı nedenlerini ele almak gerekir. Dilerseniz öncelikle neden, nasıl ortaya çıktığını görelim.

Toplardamarlarda Fonksiyon Bozukluğu
Varis hastalığı çeşitleri 3 olmasına karşın bunlardan en küçük biri kılcal damar tehlikesi olmayan, sadece bacaklarda sızlamaya neden olan bir durumdur. Geri kalan orta ve kalın dereceli varisler ise %99 toplardamarlarda görülmekte olup, nedeni kirli kanın geri kaçmasını önleyen kapakçıkların bozulması ile ortaya çıkmaktadır. Bozulan kapakçıkların onarımı mümkün olmadığı için o sorunlu damarlardan kurtulmak gerekir.

Damar Genişlemesi Çözümü

Kesin Teşhis Gerekir
Varis hastalığı belirti ve şikayetleri ile kolayca ayrılabilen bir yapıya sahiptir. Bacaklarda ağrı, kaşıntı, kramp ve şişlik gibi sorunlar genelde orta ve kalın damar genişlemesi şikayetlerinden biridir. Aynı şekilde ilerleyen zamanlarda cilt dışına taşan damarla %90 varis belirtisi anlamına gelmektedir. Böylesi sorunlar yaşıyorsanız mutlaka bir doktora görünmelisiniz. Gitmeniz gereken bölüm kalp damar cerrahisi olup, mutlaka bir kalp damar cerrahi uzmanı tarafından muayene edilmesi gerekir. İzmir’de yaşayanlar Op. Dr. Serkan AKARSU yönetiminde hizmet veren IDEA Klinik şubesinden ücretsiz yararlanabilir.

Cerrahi Yöntemlerle Tedavi Gerekir
Hiç bir damar genişlemesi buna kılcal varislerde dahil olmak üzere kendi kendine geçme / kaybolma imkanı yoktur. Mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Cerrahi yöntemlerle yapılan tedaviler geçmişte ameliyat ile yapılırken, şimdi ise ameliyatsız yöntemler popüler hale gelmiştir.

Ameliyatsız Varis Tedavisi Oldukça Kolaydır
İlaç, krem, bitkisel karışım yada sülük tedavisi ile gereksiz zaman harcamak yerine bilimsel yöntemlerle sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Lazer, Radyo Frekans yada Köpük yöntemi ile ameliyata gerek kalmadan tüm varislerden anında kurtulursunuz. Idea klinik İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet vermektedir. Ücretsiz muayene ile alanında tecrübeli kalp damar cerrahi uzmanları tarafından tedaviniz yapılmaktadır. Aşağıda yer alan video’da kalın varislerin bile kolayca tedavi edildiğini göreceksiniz.

Bu konuda aktaracağım bu kadar olup, sorularınız varsa sayfanın alt kısmından yazacağınız sorulara Op. Dr. Serkan AKARSU olarak sürekli ilgilenip, cevap vereceğim.

Updated: 1 Haziran 2018 — 15:09

47 Yorumlar

Yorum Yap
  1. Merhaba,kalin damarlari ameliyat edip ince damarlara ilacmi veriyorsunuz

    1. Merhaba Berna hanım, tüm varisli damarlarda ameliyatsız yöntemleri uyguluyoruz tedavilerimizde. Kalın veya ince olsun, her türlü damara; lazer, köpük veya radyofrekans yöntemlerinden daara uygun olanını uyguluyoruz. Tedavilerimiz seanslar halinde sadece 15 dakikada tamamlanıyor.

  2. Hocam bacaklarımın ikisindede yaralaraçıldı. Devlet hastanesine gittim. Bir türlü kapanmiyor. Neden kapanmiyor hocam

    1. Geçmiş olsu Seyfettin bey. Uzun süre kapanmayan ayaklardaki yaraların nedeni venöz yetmezliği yada varis olabilir. Bu konuda bir kalp damar cerrahına muayene olmalısınız.

  3. hocam merhaba varisler tedavi edildikten sonra ağrı yapar mı ?

    1. Varisler tam olarak tedavi edildikten sonra ağrı yapmaz, ancak tedavi sürecinde hafif ağrılar olabilir.

  4. Bizim uyguladığımız tedavilerin sonucunda, aynı damarda varis olma ihtimali yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir