Ellerde Damar Genişlemesi

Damar genişlemesi deyince akla ilk olarak bacaklarda ortaya çıkan varisler gelmektedir. Varis en çok bacaklarda görülse de vücutta damar olan her yerde damar genişlemeleri ortaya çıkabilir. Ellerde bu alanlardan birisidir. Ellerin sürekli göz önünde olması ve ellerde ortaya çıkan damar genişlemelerinin daha yaşlı bir görünüme neden olması can sıkıcı olmaktadır. Sağlık açısından bacak varisleri gibi şikayetlere neden olmasa da estetik kaygı ile tedavisi talep edilir.

el-varisi-tedavi-oncesi-eller

el-varisi-tedavi-sonrasi-nasil-gozukur

el-damarlari-tedavi-sonrasi

Damar Genişlemesi Neden Olur?

Bacaklarda oluşan varisler bacaklara uygulanan baskıya bağlı olarak toplardamarlar üzerinde bulunan kapakçıkların yıpranması sonucu ortaya çıkar. Bu tür varisler sürekli ilerleme eğilimindedir. Ve zaman içerisinde şiddetle artan şikayetlere neden olurlar. Ellerde oluşan damar genişlemeleri ise bacak varislerinden daha farklıdır. Ellerde oluşan genişlemelerin kapakçıklarla bir alakası yoktur. Ellerde olan genişlemeler ise yaşlılık ile ilişkilendirilmektedir. Yaşlılığa bağlı olarak cildin incelmesi ve yağ dokusunun azalması ellerdeki damarların daha belirgin hale gelmesine neden olmaktadır.

Yaşın ilerlemesi ile ellerdeki genişleyen damarlar cildin incelmesi ile daha belirgin bir hale gelebilir. Kapakçıklarda herhangi bir bozulma söz konusu olmadığı için kirli kan damarda birikmez. Haliyle bacak varisleri gibi ağrı, kramp ya da kaşıntıya neden olmaz.

Ellerdeki genişlemelerin tedavi ettirilmek istenmesindeki sebep estetik kaygıdır. Ellerdeki damarların daha yaşlı ve yıpranmış bir cilt görüntüsüne neden olması kadınlar için rahatsız edicidir.

el-varisi-nasil-gozukur

eldeki-damar-tedavisi

el-damarlari-tedavisi

El Varisleri Nasıl Tedavi Edilir?

Ellerindeki yaşlı görüntüden kurtulmak isteyenler için ellere olan damar genişlemeleri skleroterapi yöntemi ile dakikalar içerisinde tedavi edilmektedir.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

lazer-tedavisi
Lazer Tedavisi

İlaç, krem, bitkisel karışım yada sülük tedavisi ile gereksiz zaman harcamak yerine b…

Devamını Oku
Yorumlar
Sevgi
Hocam merhaba ben daha öncede size yazmıştım gelmek istedim fakat kalp ve damar hastalıkları doktorunada gittim bigün ellerimin üzerinde görünen kalın damarların görüntüsü beni rahatsız ediyor dedim tedavi ettiricem dedim sağlık acısında zararı olurmu diye sormak istedim.Ellerin şişer ellerini kullanamazsin diyince korktum ama bu sene daha çok belirgin görünüyor utanıyorum ellerimden ne yapmalıyım hocam
Op. Dr. Serkan Akarsu
Merhaba Sevgi hanım, muayeneye geldiğinizde durumunuzu değerlendirebiliriz. Uygulama yaptığımız kişiler ellerini kullanıyor.
Fatma
Merhabalar hocam 4-5 yıldır parmakta şişlik ve ağrı var hemanjiyom tedavisi görülmesine rağmen geçmiyor sizde tedavi var mı nasıl bir tedavi uygulanıyor bilgi alabilir miyim
Op. Dr. Serkan Akarsu
Hemanjiomlarda lazer ve köpük skleroterapi yontemlerini uyguluyoruz.
Fatma
G5 (selülit masajı) yaptırmak varis için zararlı mı hocam ben yaptırıyordum bacaklarda damarlar belirginleşmeye başladı ve hafif ağrı oluştu ne önerirsiniz. Cevabınız teşekkür ederim.
Op. Dr. Serkan Akarsu
Selülit mesajı yaptıran varisve kılcal damar hastalarında,masaj sonrası kılcal damarlarında artış görülmektedir. BU masajı yaptırmamanızı, spor yaparak kaslarınızı geliştirme yoluyla selülitlerinizi azaltabilirsiniz. Varisli ve kılcal damarlarınızı mutlaka tedavi ettirmelisiniz.
Ayşe
Hocam 35 yaşındayım ama ellerimdeki damarlar özellikle bu yıl çok fazla belirginleşti görüntüsünden çok rahatsızlık duyuyorum uzun süre kortizonlu kremler de kullandım bununla alakalı olabilir mi acaba ne yapmalıyım
Op. Dr. Serkan Akarsu
Merhaba Ayşe hanım, ellerde belirginleşen damarları başarılı şekilde yok ediyoruz. Buyrun gelin sizi bu dertten kurtarayım. randevu için 0 542 2955254 veya 0232 4211101 nolu telefonlardan irtibata geçebilirsiniz.
Hasan
Merhabalar 22 yaşındayım 2 sene vücut geliştirme ile uğraştım şuan ağırlık kaldırmıyorum ama bazen kardiyo yapıyorum ellerimde ki ve kollarımdaki damarlar çok belirgin bu normal mi?
Op. Dr. Serkan Akarsu
Merhaba Hasan bey, kullanılan el ve kolda özellikle sizin gibi vücut geliştirme yapanlarda kan dolaşımı artışına bağlı olarak damarların belirginleşmesi normaldir.
Gülnur
Merhaba hocam avucumun içinde baş parmağımın devamında ara ara morarma oluyor damarlarım çok belirginleşiyor
Op. Dr. Serkan Akarsu
Merhaba Gülnur hanım, belirginleşmiş damarları köpük tedavisi ile ortadan kaldırabiliriz. Buyrun muayeneye gelin, dilerseniz tedavinizi de gerçekleştirebiliriz. randevu 0232 4211101
Nergiz
Meraba hocam benim son zamanlarda alnımdaki damar gülünce aşağı doğru eğilince o kadar belli oluyoki çok rahatsızım bunun tedavisi var mı
Op. Dr. Serkan Akarsu
Merhaba, belirginleşmiş olan damarların tedavisi vardır. Buyrun muayeneye gelin, durumunuzu değerlendirelim. Randevu için 0 232 4211101
Rojgül
Merhaba hocam sol elimde ve sağ elimde küçük kırmızı noktalar çıktı başta görülmeyecek gibilerde. Bende aldırış etmedim ama zamanla belirginleşti incecik bir damar gibi görünüyorlar sanki kan almışsınız da iğneyi çıkartırken derinin üstünde küçük kan damlası kalmış gibi ve hala da var çoğalmasından korkuyorum bunun nedeni nedir acaba ?
Op. Dr. Serkan Akarsu
Merhaba, bahsettiğiniz problemin araştırılması gerekir. Bir cildiye uzmanına görünmenizi tavsiye ederim.
Bahar
Merhaba,elimim üstünde değil ama içindeki damarlar gittikçe belirgin olmaya başladı,küçük damarlar görünür oldu.Sebebini biliyorsanız söylermisiniz lütfen
Op. Dr. Serkan Akarsu
Merhaba Bahar hanım, elinizi çok fazla kullanmanız bağlı o bölgede kan akım arttıkça damarlar belirgin hale gelir.
Karanfil Tasdelen
Hocam ellerimin üstündeki damarlar cok dışarda dürtüyor yaşım 49 bu normal mi cok rahatsiz edici bir görünümü var çözümü varmidir
Op. Dr. Serkan Akarsu
İlerleyen yaşa bağlı olarak ellerdeki damarlar görünür hale gelir. Köpük tedavisi ile bu damarlarınız kaybolur. Ayrıntılı bilgi ve randevu için 0 542 2955254 veya 0232 4211101 nolu telefonlardan irtibata geçebilirsiniz.
Nilüfer
Hocam merhaba. Bu yılın nisan ayında iki bacağımın da iç kısmında büyük venöz damarlarda varis oluştu, henüz tedavi etdirmedim, varis çorabı giyiyorum. Fakat beni şimdi rahatsız eden daha başka bişey. Kollarım dahil olmak üzere (kollarda daha çok) tüm vücudumda venöz damarlarım sanki görünür hale geldi, yüzümde, göğüsümde, kasık ve saire. Acaba tüm venöz damarlarda böyle bişeye sebep olan hastalık ve ya sendrom varmı? İkinci sorum eğer skleroterapi yaparsak o damarı kapatmış mı oluruz? Mesela serum takmaları gerektiği zaman damar bulamazlarsa? Eğer damarı kapatıyorsak, kan dış değil de derin venöz damarlaea fazla aktığı için o damarlarda da varis olma riski, veya kalbe fazla yüklenme olabilir mi? Saygılar
Op. Dr. Serkan Akarsu
Böyle bir sendrom yok.
Esma
Merhaba ,18 yaşındayım ellerimde kollarımda damar belirginleşmesi var . tedavi olmak istiyorum ama bazı konularda aklım karışık.Tedavi el hareketlerine zarar veriyor mu?damarların küçülmesine bağlı olarak ya da herhangi bir yan etki sonrası parmaklarımı hareket ettirmekte zorlanır mıyım? Resim çiziyorum,ellerim benim için çok ama çok önemli.
Op. Dr. Serkan Akarsu
Merhaba Esma hanım, ellerdeki damar genişlemesi dediğimiz bir hastalık değil, görünümden kaynaklanan durumdur. Genellikle yaşlanmaya bağlı ciltaltı dokusunun azalması sonrasında ortaya çıkar. Tedavide o damarları köpük tedavisi ile tıkamış oluruz. Çok çok belirgin değil ise sizin yaşınızda bu tedaviyi önermeyiz.
Sıla
aynı şey bende de mevcut. Neler yaptınız? Geçti mi?
Op. Dr. Serkan Akarsu
Merhaba Sıla hanım, ellerdeki damar genişlemesini köpük tedavi yöntemi ile tedavi ediyoruz. Buyrun muayeneye gelin ayrıntılı olarak durumunuzu değerlendirelim. op.dr.serkanakarsu instagram ve facebook sayfalarından görsellere ulaşabilirsiniz.
Derya
Hocam kızım 8 yaşında bacaklarında ağrı ve krap nedeniyle gittik çoğunda venoz yetmezligi öldüğünü öğrendik. Hocam ne yapabiliriz. Yardımcı olabilirmisiniz
Op. Dr. Serkan Akarsu
O yaşlarda venöz yetmezliği çok çok nadir olarak görülür. Egzersiz yapabilir. Yetişkinliğe kadar tedavi için beklenmelidir.
Manolya
Merhaba. Sol elimin ustu agriyor. Biraz damar da belirginlesti. Bazen igne saplanir gibi oluyor ya da sicak suya degdirmisim gibi. Sebebi ne olabilir? El kasi icin hareketler yaptim en sonunda krem surup sardim
Op. Dr. Serkan Akarsu
Merhaba Manolya hanım, el sırtında belirginleşen damarlar ağrı yapmazlar. İğne saplanır gibi olmasının nedeni el bileğinde tendon sıkışması olabilir. Bir ortopedi ve el cerrahisi uzmanına muayene olmanızı tavsiye ederim.
Emine
Hocam benim ellerim surekli kizariyor kilcal damarlarim yuzunden oluyormus tedavisi var mi acaba
Op. Dr. Serkan Akarsu
Durumunuzu muayene ile değerlendirmek gerekir.
Sibel
Merhabalar hocam yaşım 25 ve 20 yaşında iken bacaklarım varis oldu ayaklarıma da vurdu ellerimde de belirginleşen damarlar var bu durum beni rahatsız ediyor sağlığıma zarar gelmeden tedavi edilebilir mi?
Op. Dr. Serkan Akarsu
Uygulanan tüm tedaviler sağlığınıza zarar vermeyecek şekilde yapılır.
Sedat
Merhaba hocam bacaklarım da ve el üstüm de çok belirgin varisler var .İkisinin de tedavisi aynı gün içerisinde yapılabilinir mi ?
Op. Dr. Serkan Akarsu
Merhaba Sedat bey, hem bacaklardaki hem de ellerdeki varislerin tedavisi aynı gün içerisinde yapılabilir. Eğer varisleriniz çok yoğun ise sadece bir bölgeye uygulama yapılır zira tedavide uygulanacak ilacın günlük olarak kullanılabilecek dozu bulunmaktadır.
Gülden
hocam elimdeki varislerin tedavisini yaptrsam başka damarlara zararı olur mu ?
Op. Dr. Serkan Akarsu
Merhaba Gülden hanım, ellerde yapılan uygulama sadece belirginleşmiş damara yapılır, başka damarlara zararı olmaz.
Sümeyra
hocam merhaba ellerimde varis var tedaviden sonra hayatıma kaldığım yerden devam edebilir miyim ?
Op. Dr. Serkan Akarsu
Merhaba Sümeyra hanım, ellerdeki damar belirginleşmelerine yaptığımız tedavi sonrası hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İşlem 10-15 dakika kadar sürer.
Ayça
hocam ellerimin üzerindeki damarlar çok fazla rahatsız ediyor tedavi olmak istiyorum ama bu damarların bana bi zararı olur mu?
Op. Dr. Serkan Akarsu
Merhaba Ayça hanım, ellerdeki damarları köpük tedavisi uygulayarak belirginliğini azaltıyoruz. Belirgin bir zararı olmaz, buyrun muayeneye gelin daha ayrıntılı bilgi verelim
Ayşe Gündüz
Merhaba, kolay gelsin. Benim şikayetim el parmaklarımdaki önce sağ işaret parmağımda bir damarın acıması ve sancısı ile başladı. Şu an ne iş yaparsam yapayım rahat kullanamıyorum. Çünkü canım yanıyor. Şimdi ise baş ve orta parmağımda ve sol elimin işaret parmağında aynı acıları yaşamaya başladım. Sebebi ile ilgili damar tıkanıklığı olabileceğini söylediler. Bu konu ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim.
Op. Dr. Serkan Akarsu
Merhaba Ayşe hanım, geçmiş olsun. Durumunuzu değerlendirmek için muayene olmanız gerekir. Damarlarınızda flebit dediğimiz pıhtılaşma olmuş olabilir yada tendon veya kaslarınızda bir problem olmuş olabilir. İnternet üzerinden ancak olasılıklar üzerinden yardımcı olabilirim.
Gül
hocam merhaba ellerimdeki damarlar çok kötü erkek eli gibi aynı dışarda ellerimi saklıyorum bundan kurtulmak istiyorum.
Op. Dr. Serkan Akarsu
Merhaba Gül hanım, ellrdeki damarlar için de köpük tedavisi uygulanabilir. Ayrıntılı bilgi için https://www.serkanakarsu.com.tr/ellerde-damar-genislemesi-neden-olur-nasil-gecer/ Buyrun muayeneye gelin değerlendirelim.
Kardelen
hocam ellerimden kalın kalın damarlar var bu beni çok rahatsız ediyor. Bu damarların tdavisi olunca zararı olur mu bana?
Op. Dr. Serkan Akarsu
Merhaba Kardelen hanım, ellerdeki damarlara köpük tedavisi uygulanabilir ve o damarlarınızın kötü görüntüsü yok olur. O damarlar daha sonraki zamanda damar yolu açılması amacıyla kullanılamaz.
Arif
Merhaba hocam 30 yaşındayım el üstündeki damarlarım çok kalın yaşlı bir insanın eli gibi duruyor tedavisi mümkün mü dür ?
Op. Dr. Serkan Akarsu
Evet tedavisi mümkün, buyrun muayeneye gelin 5 dakikada tedavinizi gerçekleştirelim
Damla
Ücret nedir acaba bilgi vermenzi rica ederim.
Op. Dr. Serkan Akarsu
El damarlarının durumuna göre 1250 ile 3000 tl aralığında tedavi ücretleri değişmektedir. Bu fiyatlar seans değil, tedavi ücretidir.
Fatma
Merhabalar hocam 4-5 yıldır parmakta şişlik ve ağrı var hemanjiyom tedavisi görülmesine rağmen geçmiyor sizde tedavi var mı nasıl bir tedavi uygulanıyor bilgi alabilir miyim
Op. Dr. Serkan Akarsu
Hemanjiomlarda lazer ve köpük skleroterapi yontemlerini uyguluyoruz.
Adadurna
Hocam benim el damarlarım sıcaktan çok şişiyor buna çözüm varmıdır
Op. Dr. Serkan Akarsu
El damarlarının belirginleşmesi, köpük tedavisi ile başarılı şekilde yok edilmektedir.
Nese
Acaba cildiye doktorumuzunuz.el damarlarım sistide
Op. Dr. Serkan Akarsu
Hayır Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanıyım.
Berna
Merhabalar hocam 20 yaşındayım ellerimde çok belirğin şekilde damarlar var .Bu damarların görüntüsünü azaltabiliyor muyuz ?
Op. Dr. Serkan Akarsu
Merhaba Berna hanım, el damarlarındaki belirginleşme köpük tedavisi uygulanarak azaltılır.Ayrıntılı bilgi için https://www.serkanakarsu.com.tr/ellerde-damar-genislemesi-neden-olur-nasil-gecer/