Varis Tedavisi Video

İnsanlar genelde ameliyat korkusu nedeniyle bazı hastalıkların tedavisinden olabildiğince uzak durmaya çalışırlar. Onlardan biride en ciddi damarsal hastalıklardan biri olan Varis olup, tedavisi aslında sandığınız kadar zor değildir. Ameliyata kesinlikle gerek olmayıp, ameliyatsız varis tedavi yöntemleri ile sadece 10 dakikada sağlığınıza kavuşursunuz. 4 Ana yöntemle yapılan ameliyatsız varis tedavi uygulamaları Lazer, Radyofrekans, Skleroterapi ve Köpük olarak sınıflandırılmaktadır. Aşağıda bu yöntemlerin uygulanış şekillerini izleyebilirsiniz.

Köpükle Varis Tedavi Video (Skleroterapi)
Ameliyatsız varis tedavi yöntemleri için uygulanan 4 yöntem bulunmakta olup, bunların en başarılısı Skleroterapi ve köpük yöntemi olup, tüm varislerin tedavisinde uygulanmaktadır. Skleroterapi ve Köpükle varis tedavisi bir birine benzer 2 farklı yöntem olup, özel bir ilaçla tedavi edilmektedir. Köpük yönteminde ilaç + hava karışımı elde edilen köpük kullanılırken Skleroterapi ise en kalın varislerin tedavisinde sade ilaç olarak kullanılır. Hazırlanan köpük yada ilaç ince bir enjektör yardımı ile tespit edilen varisli damarlara enjekte edilir. Bu şekilde anında varislerin kaybolduğunu görürsünüz. Aşağıda yer alan video’da kalın varislere köpük yöntemi uygulanmaktadır.

Radyofrekans Varis Tedavi Video
4 Farklı ameliyatsız uygulanan tedavi yöntemi olduğunu belirttik, bunlardan ikisi yukarıda damar içinden yapılırken şimdi aşağıda göreceğimiz 2 yöntem ise cilt üzerinden yapılmaktadır. Köpük ve Skleroterapi kadar başarılı olmayan fakat gerekli yöntemlerdir. İlk tanıyacağımız yöntem Radyofrekans varis tedavisi olup, cilt üzerinden radyo dalgaları ile tedavi etmektedir. Sadece kılcal ve orta boy varislerin tedavisi için uygulanabilir. Kalın varislerin tedavisinde etkisi olmayacaktır.

Lazerle Varis Tedavi Video
Sağlık alanında en çok kullanılan teknolojik yöntemlerden biri Lazer olup, fakat kısıtlı imkan sağlamaktadır. Varis tedavisinde ise rolü oldukça büyük olan Lazer kılcal damarların tedavisinde imdadımıza yetişmektedir. Çünkü kılcal damarlar çok ince olması nedeniyle köpük ve skleroterapi iğnesi girmeyecek kadar ince bir yapıya sahiptir. Kılcal varislerin tedavisinde Lazer ve Radyofrekans kullanılır. Lazerle varis tedavisinde görmüş olduğunuz ışın aslında 80 ile 140 derece arasında bir ısıya ulaşmaktadır. Koyu renkli damarlar bu ısıyı kendine çekerek tahrip olmaktadır.

Varis Ameliyatı
Hiç kimseye varis ameliyatı ile tedavi olmasını önermiyoruz. Çünkü yukarıda yer alan ameliyatsız yöntemler daha gelişmiş ve hastanın özgürlüğünü kısıtlamayan yöntemlerdir. Ama varis ameliyatı nasıl yapıldığını bilmeniz ve ameliyatsız yöntemlerde aradaki farkı daha net anlamak gerekir. Varisli damarı tel ilaç vücuttan çıkarmayı sağlıyor.

13 comments

 1. hocam benım kızımın yüzünde hemanjom var ve tedavisi var mi ne yapmamız lazım yardımcı olun lütfen daha 4 aylık ?

  • Op. Dr. Serkan Akarsu

   Hemanjiomların tedavisi tabi ki mevcut. whatsupp üzerinden 0542 2955254 nolu telefona ayrıntılı fotoğraflerını gönerirseniz yardımcı olabilirim.

 2. hocam varis için köpük tedavisi uygularsam kesin faydesi olur mu?

  • Op. Dr. Serkan Akarsu

   Köpük ve lazerli katater tedavisi tüm varislerde kombine şekilde uygulandığında en etkili yöntemlerdir. Uygulanacak damarın çapı ve çeşidine göre tedavi yöntemleri arasında fark olmaktadır.

 3. hocam varisim var iki defa ameliyat oldum fakat bi faydasını göremedim ne önerirsiniz?

  • Op. Dr. Serkan Akarsu

   Varis zaman içerisinde tekrarlayabilen bir hastalıktır. Müdahale yapılan yerde tekrar varis oluşmaz. Buyrun muayeneye gelin durumunuzu değerlendirelim

 4. hocam bebeğmın yüzünde kocaman hemanjom var daha 26 günlük ne öneririsiniz?

 5. HOCAM VARİSİM BAYA İLERİ GİTTİ NE ÖNERİRİSNİZ?

 6. Hocam iyi gunler
  Yüzümde ve burun kenarlarında kılcal damarlarım git gide çogalıyor. Güneş kremi kullanıyorum ama her aynaya baktığımda sanki artıyor gibi . Kullanabilecegim bir krem önerebilirmisiniz.

  • Op. Dr. Serkan Akarsu

   İyi günler Leyla hanım, yüzde oluşan kılcal damarların kremler ile giderilmesi mümkün değildir, oluşan ince damarsal yapılara skleroterapi veya radyofrekans gibi yöntemlerle müdahale edilmesi gerekir. Kliniğimizde yüzdeki kılcallara yönelik tedavi gerçekleştirilmektedir. Muayenemiz ücretsizdir, 0 232 421 11 01 nolu telefondan randevu alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim