online randevu tedavi 端cretleri

Kılcal varis neden olur?

İnsan vücudu bir çok hastalığa karşı risk içermektedir. Onlardan biride vücudumuzda yaklaşık 40 km uzunluğunda bulunan dolaşım sistemi damarlardır. Toplar, atar yada kılcal damar olarak ayrılan bu yapılarda en sık görülen hastalıklardan birisi damar genişlemesi yada varis hastalığı olarak adlandırılmaktadır. Varis hastalığı ortaya çıkan damar yapısı, genişleme durumuna göre 3 grupta toplanmaktadır. Bunlar kılcal, orta ve kalın varisler şeklinde ele alınmalıdır.

Kılcal Damar Genişlemesi

Neden Olur?
İnsanlarda özellikle bacak ve yüz bölgesinde sık görülen bu genelde halk arasında kılcal damar çatlaması olarak bilinmektedir. Kesinlikle doğru bir bilgi olmayıp, çatlayan, patlayan bir şey yoktur. Normal varis hastalığı gibi damarların genişlemesi ve belirginleşmesi halidir. Kılcal damarlar genelde 0,5 ile 3 mm arasında olabilmektedir.

Nedenleri Tam Olarak Bilinmiyor!
Kozmetik bir sorun olan kılcal damar problemi orta ve kalın varislere göre tehlike içermeyen hatta tedavi olmadan ömrünüzü geçirebileceğiniz bir yapıdadır. Nedenleri tam olarak tespit edilememiş olup, yine aynı şekilde ayakta uzun süre sabit durma ve alkol kullanımı yoğun olan insanların yüz ve burun bölgelerinde dikkat çekici olabilmektedir.

Bacaklarda Sızlamaya Neden Olur
Tedavi edilme zorunlulu olmayıp, can sıkıcı iki belirtisi bulunmaktadır. Bunlardan birisi bacaklarda sızlama olup, ikincisi kötü bir görünümdür. Özellikle etek giymeyi seven kadınlar için hayli sıkıntı verebilir. Çünkü yaygın olması hasebiyle metrelerce ileriden bile bacaklarınızdaki kılcal damarlar görülür.

Tedavisi Sadece 5 Dakika Sürmektedir.
Ciddi bir hastalık olmamasına karşın her gün bacak sızlaması ve kötü görüntü ile yaşamak yerine tedavi olmanız önerilir. Kılcal varis tedavisi sadece 5 dakika içinde sadece ameliyatsız yöntemlerle yapılır. Genelde hasta sayısı yoğun olan hastaneler kılcal varis tedavisi yapmaktan kaçınırlar. Çünkü devlet hastanelerinde genelde ameliyat ile yapılan varis tedavileri kılcal damarlarda uygulanamaz. O nedenle teknolojik alt yapı ve tecrübeli kalp damar cerrahi uzmanları gerekmektedir.

Köpükle Tedavi Önerilir (Önerilir)
IDEA Klinik olarak tüm varislerin tedavisini ameliyatsız yöntemlerle gelişmiş teknolojik alt yapı ile gerçekleştiriyoruz. Aynı şekilde kılcal damar tedavisinde cilt üzeri ve damar içinden uygulanan yöntemler bulunmaktadır. İlk önerimiz köpükle kılcal damar tedavisi olup, iğne ile yapılan bir yöntemdir. Damar içine iğne ile girilip, köpük enjekte edilmektedir. Bu yöntemin uygulanabilmesi için damarların iğneden daha kalın olması gerekir. İğne girme imkanı olmayanlarda ise Radyo Frekans dediğimiz cihaz ile cilt üzerinden yapılmaktadır.

Op. Dr. Serkan Akarsu Önerileri
Aşağıda yer alan video’da Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serkan Akarsu kılcal damar tedavisine dair açıklamaları ve uygulamalı tedavi görüntüleri yer almaktadır. Mutlaka izlemenizi öneriyorum.

https://www.varisistanbul.com/kilcal-varis-tedavisinde-ssk-gecerlidir.html

Updated: 1 Haziran 2018 — 15:09

92 Yorumlar

Yorum Yap
 1. merhaba hocam tedavi sonrasında şikayetlerimin yüzde kaçı gitmiş olur ?

  1. Tedavi sonrasında varise bağlı şikayetlerinizin tamamından kurtulursunuz.

 2. Merhaba yüzde kılcallar tedavi edilmezse ne sakincalar dogurur tesekkurler

  1. Yüzde oluşan kılcal damarlar, güneşli ve sıcak havalarda artış gösterir. Görüntü olarak kişileri rahatsız eder ve çok fazla arttıklarıda sıcaklık hissi vererek şikayetlere sebep olabilir.

 3. Kılcal damarların bize ve vücudumuza faydaları nelerdir ?

  1. Dokulara kanın iletilmesini ve kirli kanın dokulardan uzaklaştırılmasını sağlarlar

 4. iyi günler serkan bey eşimin sağ bacağının üst kısmında kılcal damarlar var doğum yapmadan önce aslında orada çok fazla yoktu sonradan çoğalma oluştu tedavisi nasıl oluyor işlemler kaç gün sürüyor ?

  1. İyi günler Hasan bey. Kılcal damar varislerinde köpük, skleroterapi, lazer ve radyofrekans yöntemleri kombine olarak uygulanır. DAmarların inceliğine göre saydığım bu yentemler ile eşinizin tüm kılcal damarları tedavi edilir. Buyrun muayeneye gelin daha ayrıntılı bilgi vereyim. 0 232 421 11 01

 5. iyi günler serkan bey eşimin sağ bacağının üst kısmında kılcal damarlar var doğum yapmadan önce aslında orada çok fazla yoktu sonradan çoğalma oluştu tedavisi nasıl oluyor işlemler kaç gün sürüyor ?

  1. Tedavinin süresi ve seans sayısı, damarların yaygınlığına bağlı olarak değişmektedir.

 6. Hocam benim esim yaklasik 8 aydir ayaklari sisik ve inmek bilmiyor gitmedigim hastane kalmadi kullanmadigi ilac kalmadi en son gizli varis dediler bide esim hamile 6 aylik hocam bize ne onerrirsiniz

  1. Merhaba Hasan bey, hamilelik olduğundan dolayı herhangi bir ilaç tedavisi kullanması uygun değildir. Şu anda yapabileceği hamilelik varis çorabı kullanması, düzenli yürüyüş yapması, fırsat buldukça ayaklarını yukarı kaldırması ve kadın doğum doktorunuzun sıkı takibi altında bulunmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir